لوگو دکینگ وود
پرگولا در حیاط

تفاوت آلاچیق و آربر چیست؟

آنچه قبلاً سقف پاسیو نامیده می شد، امروزه معمولاً به عنوان آلاچیق شناخته می شود. آلاچیق در حالی که فضای زندگی خانه شما را گسترش می دهد، از آفتاب، باران و باد محافظت می کند.
آلاچیق ها یک سازه اصلی معماری هستند که معمولا از تیرک های افقی و عمودی تشکیل شده و می توانند به یک خانه متصل یا جدا باشند، در حالی که نظرات در مورد آنچه آربر را از آلاچیق متمایز می کند متفاوت است، معمولا آلاچیق مستقل است و سقفی شیبدار دارد در حالی که سقف آربر صاف است و معمولا همیشه از بنای ساختمان مستقل می باشد.
آربر بیشتر ساختاری است که برای حمایت از درختان انگور یا هدایت ترافیک پیاده‌روی در باغ استفاده می‌شود، با توجه به افزایش محبوبیت استفاده از آلاچیق در محوطه سازی و ویلاسازی، شما می توانید ارزش خانه را افزایش دهید.

انواع آلاچیق

اگر میخواهید در برخی از فصول از آلاچیق به صورت باز و در برخی دیگر به شکل محصور استفاده نمایید، استفاده از دیوار های آکاردئونی برای شما بهترین پیشنهاد خواهد بود. جهت صرفه جویی در هزینه ساخت باید تعداد اضلاع را مد نظر داشته باشید زیرا قیمت تمام شده ی آلاچیق های چند ضلعی در مقایسه با چهار ضلعی و دایره ایی شکل بالاتر می باشد.
اگر بدنبال آلاچیق محصوری و یا نیمه محصور می باشید، دیوار های شیشه ایی گزینه مناسب برای شما خواهد بود.
اگر آلاچیق فلزی انتخاب کردید توجه به رنگ آمیزی هرچند وقت یکبار آن را برای عدم زنگ زدگی جدی بگیرید.
اگر علاقه مند هستید که آلاچیق شما متحرک باشد، این نکته را در محل کف سازی آن انجام دهید تا قابلیت جابه جایی داشته باشد.
تنوع پروفیل های چوب پلاست دکینگ وود کمک بسیار زیادی به شما میکند تا با توجه به سلیقه ی طراح و بودجه ی مد نظر کارفرما طراحی آلاچیق و یا پرگولا را انجام دهید.
از 33پروفیل تولیدی شرکت چوب پلاست دکینگ وود 26پروفیل( انواع تایل، انواع دک سبک و سنگین، انواع قوطی و لوور، نبشی، و حتی تایل موزاییکی چوب پلاستیک دکینگ وود) را میتوان در بخش های مختلف الاچیق استفاده کرد.
این حجم از تنوع پروفیل چوب پلاست در 6کدرنگ اصلی و 5عملیات سطحی گوناگون باعث تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی در طراحی انواع آلاچیق و پرگولا می شود.

5 / 5. 1