لوگو دکینگ وود
پروفیل چوب پلاست

کاربرد و مزایای چوب پلاستیک چیست؟

کامپوزیت چوب پلاست  یک متریال چند سازه است که از  ترکیبی از پودر چوب و پلیمر به همراه پایدار کننده های مختلف تشکیل شده است.

این متریال  کامپوزیتی است که جایگزین چوب طبیعی شده است و از آن به عنوان متریالی دوستدار محیط زیست یاد می شود زیرا همانطور که گفتیم از ضایعات چوب و پلاستیک بازیافتی ساخته می شود. این  متریال به طور گسترده ای در نمای ساختمان های تجاری و مسکونی، کفپوش فضای باز، نرده ها، ساخت انواع الاچیق و پرگولا، محوطه سازی استخر رو باز، پله، قرنیزها، قاب های در و پنجره، مبلمان فضای باز و غیره استفاده می شود.

مزایای اصلی استفاده از چوب پلاست:

  • عدم نیاز به تعمیرو نگهداری
  • این ماده در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است و رنگ آن به راحتی محو نمی شود.
  • مقاومت بسیار بالا در برابر آب،رطوبت و عوامل جوی
  • این ماده در برابر لغزش مقاوم است، از این رو در هنگام استفاده به عنوان کفپوش فضای باز، به خصوص در نزدیکی استخرها، ماده بسیار جذاب و کاربردی است.
  • این یک روکش بسیار خوب است و در برابر آب و هوا بسیار مقاوم است. در رنگ ها و بافت های زیادی موجود است که به زیبایی ساختمان می افزاید.
  • قیمت تمام شده ی اجرا ی پروژه با چوب پلاست در درازمدت بسیار پایین تر از متریال های مشابه مانند چوب و ترموود می باشد بدلیل عدم نیاز به تعمیر و نگهداری  .

نمای ساختمان چوب پلاست یا نما چوبی یکی از رایج ترین و جذابترین  نمای ساختمان به شمار می‌آید که با استفاده از چوب پلاست با پروفیل ها ی متنوع دکینگ وود در طرح ها و و رنگ‌های متنوع اجرا می‌شود.

انواع نمای ساختمان که با متریال‌های متنوع  طراحی و اجرا می‌شوند، در گذر زمان به دلیل تغییرات آب و هوایی در اقلیم های مختلف شکل اولیه خود را از دست می‌دهند و این امر تاحد زیادی طبیعی‌ است.

برخی مواقع نیز آلودگی هوا ظرف مدت بسیار کوتاهی نمای ساختمان را که برای زیبایی آن هزینه زیادی شده است، کثیف و آلوده می‌کند؛ طوری که اصلا متوجه نخواهید شد، ساختمان نوساز است یا به تازگی بازسازی شده است. 

نما چوبی یا نمای چوب پلاست در این شرایط بهترین گزینه برای طراحی و اجرا به عنوان نما ساختمان به شمار می‌آید. نمای چوب پلاست دکینگ وود مقاومت بسیار بالایی نسبت به تغییرات آب و هوایی از جمله برف، باران، تابش شدید نور خورشید و موارد مشابه دارد.

 به همین دلیل نمای چوبی اجرا شده با پروفیل چوب پلاست دکینگ وود  یک سرمایه‌گذاری امن معمارانه به حساب می‌آید. از طرف دیگر ظاهر چوب پلاست نسبت به دیگر متریال‌ها شیک‌تر بوده و سبکی خاص را ایجاد می‌کند. 

نمای چوبی به نسبت دیگر نمای ساختمان بسیار شیک و مدرن است و به علت طرح چوبی که دارد در اولین نگاه حس خوبی به بیننده القا خواهد کرد.

 این متریال در مقایسه با نمونه‌های مشابه یکی از ارزانترین نماهای ساختمان نیز محسوب می‌شود و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است در دراز مدت.

 نمای چوبی اجرا شده با پروفیل چوب پلاست علاوه‌براین محصولی بوده که به طبیعت آسیب نمی‌رساند و از بازیافت چوب و پلاستیک با مخلوط آرد مخصوص تولید می‌شود.

 با توجه به تولید پروفیل چوب پلاست با محصولات ذکر شده، می‌توان گفت این محصول به دلیل برخورداری از استحکام پلاستیک و چوب به طور همزمان، مقاومت بالایی داشته که از مزایای اصلی نمای چوبی ساختمان به شمار می‌آید. 

متریال چوب پلاست یک مزیت بسیار بزرگ دارد و آن محافظت از ساختمان در برابر تغییر درجه دماست؛ نمای ساختمان چوبی که با پروفیل چوب پلاست اجرا شده است، به خوبی از نفوذ سرما یا گرما جلوگیری خواهد کرد. علاوه‌براین نما ساختمان چوب پلاستیک نوعی عایق صدا نیز محسوب می‌شود که با اجرای نمای ساختمان چوبی می‌توانید از آلودگی صوتی جلوگیری کنید.

عناصر قابل اجرا در کنار نما چوبی

برای این که بتوان نمایی منحصر بفرد ایجاد کرد، می‌توان از المان‌های قابل اجرا با چوب پلاست همچون: نرده چوبی یا فلاورباکس برای جان پناه پنجره استفاده کرد. ضمن این که در قسمت ورودی ساختمان نیز می‌توان از پرگولای چوبی برای ایجاد هماهنگی و خلق نمایی متفاوت استفاده نمود. کفپوش چوب پلاست نیز در قسمت ورودی نما ایده‌ای خاص بوده، ضمن این که می‌توان پله‌ها را با این متریال کاور کرد.

قیمت نما ی چوبی

قیمت نمای چوبی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب نمای چوبی است؛ با توجه به اینکه نمای چوبی با استفاده از پروفیل چوب پلاست دکینگ وود  در کدهای متفاوت با رنگبندی‌های متعدد اجرا می‌شود، بنابراین قیمت چوب پلاست در این امر موثر خواهد بود. قیمت نمای چوب پلاست به نسبت متراژ و مساحت ساختمان و نیز میزان استفاده از انواع پروفیل چوب پلاست متفاوت است. برای یافتن بهترین قیمت نمای چوب پلاست به شرکت دکینگ وود  مراجعه کرده و به این صورت پروژه‌های نمای ساختمان که با پروفیل چوب پلاست اجرا شده است را مشاهده نمایید.

اجرای نمای چوبی

اجرای نمای چوبی با استفاده از پروفیل چوب پلاست کاری حرفه‌ایست که باید توسط افرادی متخصص در این زمینه انجام شود. برای اجرای نمای چوبی شما می‌توانید به شرکت دکینگ وود  مراجعه نمایید. اجرای نمای چوب پلاست از فعالیت‌های تخصصی شرکت دکینگ وود است که می‌توانید با اطمینان خاطر اجرای نمای چوب پلاست را به این شرکت بسپارید. 

تلفیق معمارانه ی چوب پلاست با سنگ و یا با آجر میتواند منجر به خلق نماهای بی نظیر و چشم نواز شود.

نمای چوبی ارزان

نمای چوبی ارزان یکی از فعالیت‌های اصلی شرکت دکینگ وود  است؛ شما مشتریان گرامی می‌توانید با مراجعه حضوری به شرکت دکینگ وود  یا به صورت آنلاین، نمای چوبی ارزان را پس از بررسی‌های لازم سفارش دهید. با توجه به اینکه انواع نمای ساختمان در شرکت دکینگ وود  با استفاده از پروفیل چوب پلاست اجرا می‌شود، بنابراین می‌توانید پس از بررسی‌های لازم، نمای چوب پلاست ارزان را انتخاب نمایید. انتخاب پروفیل چوب پلاست یکی از معیارهای نمای چوب پلاست ارزان است که شما می‌توانید با مشاوره رایگان در شرکت دکینگ وود  از قیمت نمای چوبی ساختمان مطلع شوید.

0 / 5. 0