لوگو دکینگ وود

حیاط خلوت

دکوراسیون حیاط خلوت

امروزه به علت زندگی آپارتمان نشینی و کمبود فضا، افراد سعی می کنند حتی از کوچک ترین فضای منزل خود نهایت استفاده را برده و آن را تغییر دهند. به همین دلیل استفاده از روف گاردن یا بام سبز، تراس گاردن یا تراس سبز، دکوراسیون حیاط خلوت یا پاسیو و مشابه این موارد بسیار افزایش پیدا کرده است.

دکوراسیون و فضاسازی حیاط خلوت یکی از فعالیت هایی است که مالکان توجه ویژه ای به آن داشته و افراد هنگام خرید یا اجاره ملک علاقه مند هستند تا ملکی را انتخاب نموده که دارای مکانی به عنوان پاسیو باشد.

برای چیدمان حیاط خلوت از المان های بسیاری می توان استفاده نمود اما ابتدا باید به مساحت فضا توجه نمود و با درنظر گرفتن این موارد، آن ها را انتخاب نمود. به عنوان مثال برای پاسیوهای با متراژ نسبتا بزرگ می توان از پرگولا یا آلاچیق، استفاده نمود و برای فضاهایی با متراژ پایین تر می توان تنها از میز و صندلی چوب پلاست، نیمکت پلی وود، فلاورباکس وودپلاست، دیوار سبز، تایل موزاییکی برای کف و موارد این چنینی استفاده نمود با این تفاوت که این المان ها قابل استفاده در فضاهای وسیع تر نیز هستند.

یکی از کارهایی که برای فضاسازی پاسیو به منظور ایجاد حریم شخصی انجام می گیرد، مسقف نمودن آن می باشد. متریالی که برای سقف حیاط مورد استفاده قرار می گیرد، بایستی از ویژگی هایی برخوردار بوده که یکی از آنها ضدآب بودن آن می باشد.

ویژگی مهم دیگری که این متریال بایستی دارا باشد، استقامت و استحکام در برابر شرایط جوی مختلف بوده به طوریکه در اثر بارندگی، سرما و گرمای شدید، طوفان و … تغییر حالت نداده و دچار دفرمگی و شکستگی نشود.

چوب پلاست دکینگ وود دقیقا همان متریالی است که مناسب استفاده در سقف پاسیو و درواقع فضای باز می باشد. چوب پلاستیک حاصل ترکیب چوب و پلاستیک می باشد که درصد ترکیب آن دو معمولا 70 به 30 بوده و دلیل شباهت این متریال به چوب نیز همین است که درصد بالایی از آن را چوب تشکیل می دهد. مقادیری افزودنی نیز به این ترکیب اضافه شده که این افزودنی ها شامل جفت کننده، کندسوز کننده، رنگدانه، تثبیت کننده های  UV، ضدقارچ، ضد اکسیدکننده و … می باشد.

سقف چوب پلاست به عنوان سقف کاذب مدرن شناخته شده و نسبت به سقف های چوبی متریالی ارزان تر بوده که برخلاف قیمت پایین، دوامی بسیار بالا دارد. به دلیل شباهت وودپلاست به چوب طبیعی و ویژگی های منحصر به فرد آن، روزبه روز محبوبیت بیشتری در میان سازندگان و عموم مردم پیدا نموده است.

از المان های دیگری که می توان در دیزاین حیاط خلوت استفاده نمود، استفاده از آلاچیق، انواع پرگولا، فلاورباکس ها در ابعاد و اشکال مختلف، گل ها و گیاهان، کفپوش، چمن مصنوعی، قلوه سنگ، میز و صندلی، نیمکت، دیوار سبز و … می باشد.

طراحی حیاط خلوت

0 / 5. 0