لوگو دکینگ وود

اهمیت ساخت آلاچیق و پرگولا

آلاچیق و پرگولا از سازه هایی هستند که به دلیل زیبا سازی فضا و کاربردشان، در سال های اخیر بسیار مورد توجه سازندگان قرار گرفته اند.
برای ساخت آلاچیق و پرگولا از متریال‌هایی مانند فلز، آجر، شیشه و چوب بهره گرفته می شود؛ اما اکثر اوقات به دلیل زیبایی و جلوه بیشتر و تناسبی که چوب با فضای سبز دارد، از چوب یا چوب پلاست استفاده می شود و رایج ترین چوب، چوب ترمو یا ترموود می باشد. چوب پلاست به دلیل تراکم بالایی که دارد، جذب آب آن به قدری پایین است که عملا می توان گفت ضدآب است.
همچنین از مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی برخوردار است.

چوب ترمووود مقاومت و کیفیت بالاتری نسبت به سایر چوب ها دارد و با وجود قیمت کمی بالاتر نسبت به سایر چوب ها، هزینه تعمیر و نگهداری آن در بلند مدت به مراتب بسیار پایین تر می باشد و همچنین عمر طولانی تری نسبت به سایر چوب ها دارد و در برابر پوسیدگی و نفوذ حشرات نیز مقاوم است.

شرکت دکینگ وود پیشرو در صنعت چوب پلاست و ترمووود و با سابقه ای درخشان در ساخت و تولید آلاچیق و پرگولا در ادامه مطالبی در این زمینه برای شما عزیزان تهیه و ارائه نموده است.

ابتدا به تعریف آلاچیق و پرگولا و مزایای هریک به صورت جداگانه می پردازیم:

آلاچیق

آلاچیق ها سازه های چوبی یا فلزی هستند که به عنوان سایه بان در فضای باز ایجاد و در زمان اوقات فراغت افراد مورد استفاده قرار می گیرند.
اگر میخواهید ظواهر باغ خود را به صورت چشمگیری تغییرداده و در شرایط مختلف آب و هوایی از فضای باز محل زندگی، کار و… استفاده لازم را ببرید، ساخت آلاچیق برای شما گزینه بسیار مناسبی می باشد.

سقف ضدآب آلاچیق شما سبب می شود حتی در شرایط برفی و بارانی نیز بتوانید از محوطه بیرونی استفاده نمایید.
آلاچیق ها به صورت اشکال مختلفی چون آلاچیق دایره ای، هشت ضلعی، شش ضلعی و … در ابعاد مختلف با توجه به فضا و خواسته کارفرما ساخته و تحویل می گردد.
آلاچیق ها فضای مناسبی برای استراحت، گذران اوقات فراغت، برگزاری تولد، مهمانی و سایر جشن ها می باشد.

آلاچیق های ترموود شرکت دکینگ وود به راحتی قابل انتقال هستند به همین خاطر در صورت استیجاری بودن ملک مدنظر، از بابت انتقال به ملک بعدی نگرانی ای نباید از این بابت داشته باشید.
با وجود آلاچیق، حریم خصوصی بیشتری خواهید داشت.

پرگولا

پرگولا سازه ای مشبک است که میتوان آن را همراه با سقف یا بدون سقف ایجاد نمود.
انتخاب مکانی به جا و مناسب برای نصب پرگولا، یکی از مسائل مهم می باشد.
این نوع سازه را می توان در کنار استخر، دیواره ساختمان ها، ورودی محوطه (جهت زیبا سازی و جلوه بیشتر فضای ورودی)، روف گاردن، تراس و … ساخته می شوند و گاهی همراه با گل و گیاه تزیین می شوند.
اکثر اوقات افراد پرگولا را با سازه هایی همچون آلاچیق، داربست، طاق و…اشتباه می گیرند در صورتیکه این سازه کاملا متفاوت است.
پرگولا از چند ستون تشکیل شده که این ستونها وظیفه نگهداری از سقف پرگولا را برعهده دارند.

برخی از اشکال مختلف پرگولا:

سقف باز
شیروانی
بادبانی
ترکیبی
خورشیدی

سقف باز

این سازه به سبب داشتن سقفی باز ، حالت مدرنیته ای دارد؛ همچنین ارتباط با محیط و جریان سازی هوا را درون سازه افزایش داده اما حریم خصوصی را کاهش می دهد.

شیروانی

سقف این نوع پرگولا حالتی زاویه دار و شیب دار دارد و تقریبا می توان گفت نمایی سنتی و کلاسیک شبیه آلاچیق را به رخ می کشد.

بادبانی

پرگولای بادبانی همان طور که از اسمش پیداست، سقف آن شبیه به بادبان قایق است و قابلیت جمع شدن دارد. دارای ظاهری مدرن و شیک است و سبکی مدرن را پدید می آورد. در هنگام ساخت این نوع پرگولا باید توجه داشت پارچه استفاده شده مقاومت لازم در برابر نور خورشید و رطوبت را داشته باشد.

0 / 5. 0