لوگو دکینگ وود

چگونه در شهرهای بزرگ فضای سبز بسازیم؟

با گذشت زمان و روی آوردن مردم به شهرنشینی، بسیاری از فضاهای سبز موجود در شهرهای بزرگ جای خود را به ساختمان ها دادند و به مرور زمان ساکنین این شهرها با کمبود فضایی تحت عنوان فضای سبز روبه رو شدند.

علاوه برآن به علت کم شدن درختان و گیاهان در شهرهای بزرگ و از آن طرف افزایش بی رویه جمعیت، آلودگی هوا، آلودگی صوتی و مشکلاتی از این دست شدت یافت.

همه ی این موارد سبب شد تا پدیده هایی نوین تحت عنوان روف گاردن، لند اسکیپ، سان روم گاردن، تراس گاردن، هوم گاردن و مواردی مشابه روزبه روز درحال گسترش باشند و به این ترتیب افراد ساکن در شهرهای بزرگ نیز بتوانند از فضای سبز بهره ببرند.

امروزه استفاده از فضای سبز در بام ساختمان ها، حیاط، تراس، بالکن و هر محوطه دیگری با هر ابعادی چه کوچک چه بزرگ بسیار دیده می شود؛ بدین ترتیب ساکنین به راحتی می توانند در نزدیکی خود فضایی هرچند کوچک را داشته باشند تا در زمان فراغت خود از آن استفاده نموده و لذت ببرند.

کمبود فضایی دلنشین و سرسبز در محیط ساختمان ها تبدیل به معضل بزرگی شده است که این مشکل را می توان با ایجاد فضایی هرچند کوچک حل نمود. در کنار فضای سبز واستفاده از گیاهان و درختان می توان از المان هایی تحت عنوان کفپوش، دیوارپوش، در ابعاد بزرگ تر ساخت آلاچیق، پرگولا و … استفاده نمود که متریال مورد استفاده در این المان ها بایستی در تناسب با این فضا بوده و حس و حال فضایی سبز را به کاربر بدهد.

محصولاتی همچون وود پلاست، علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست (برای تولید این محصول نیازی به قطع مجدد درختان نبوده و تنها از گرانول یا پودر چوب های موجود، گرانول پلاستیک، رنگ و پایدارکننده های مختلف استفاده می شود) سبب شده تا فضایی سرسبز و مدرن نیز ایجاد شود که در کنار زیبایی، حس آرامش را نیز در این محیط بتوان تجربه نمود.

محصولات چوب پلاست امروزه محبوبیت زیادی در کشورهای پیشرفته  دارد زیرا استفاده از این متریال سبب شده تا شما بتوانید در کنار فضای سبز از عناصری استفاده نمایید که آسیبی به طبیعت وارد نمی نماید.

کفپوش چوب پلاست

 همان طور که گفته شد کف پوش یکی از المان هایی است که در پروژه های فضا سازی مورد استفاده قرار می گیرد، در زیباسازی محیط تاثیر شگرفی دارد.

کفپوش چوب پلاست متریال پیشنهادی دکینگ وود برای کف پروژه اجرایی می باشد؛ به دلیل شباهت ظاهری چوب پلاستیک به چوب از نظر بصری حس چوب را به مخاطب القا نموده ولی از لحاظ کیفیت و ماندگاری، دوام و عمر بالاتری نسبت به چوب طبیعی داشته و علاوه بر آن نیازی به نگهداری و تعمیرات سالیانه ندارد.

دیوارپوش چوب پلاست

دیوارپوش های چوب پلاست نیز همانند کف پوش کمک به زیبایی محیط نموده و علاوه بر زیبایی از استحکام بالایی نیز برخوردار بوده که در 6 کد رنگی تولید می شوند .

رنگ انتخابی برای دیوارپوش بایستی به گونه ای باشد که با دیگر المان ها در تضاد نبوده و هارمونی خوبی را پدید آورد.

روف گاردن

همان طور که پیش تر ذکر شد روف گاردن یکی از راه های ایجاد فضای سبز می باشد. گل ها و گیاهان زینتی، آلاچیق و پرگولا، آبنما، دیوارپوش، کفپوش، مبلمان شهری، فلاورباکس، نرده، جان پناه و … از المان هایی هستند که در روف گاردن مورد استفاده قرار می گیرند.

برای ایجاد فضایی تحت عنوان روف گاردن یا بام سبز بایستی در ابتدا مجوز آن را دریافت نموده و پس از آن کف بام را به وسیله زهکشی آماده نمایید.

آماده سازی کف پشت بام امری بسیار حیاتی است و از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین باید این مرحله به دقت انجام شود.

بهترین محصول برای اجرای پروژه باغ بام، چوب پلاستیک می باشد زیرا در این محوطه بایستی از متریالی استفاده نمود که در مقابل نور خورشید، باد های شدید، بارندگی و سایر عوامل جوی مقاومت بالایی داشته و به مروز زمان دچار آسیب و پوسیدگی نشود. وودپلاست دکینگ وود دقیقا متریالی است که تمام ویژگی های ذکر شده را دارا بود و علاوه بر آن به دلیل ضدآب بودن این محصول، آب درون آن نفوذ نکرده و به همین خاطر با مشکلاتی ناشی از جذب آب و رطوبت چوب طبیعی، روبرو نخواهد بود.

تراس گاردن

اگر شما هم آپارتمان نشین هستید به احتمال خیلی زیاد از بالکن یا تراس برخوردار می باشید، این قسمت یکی از فضاهایی است که می توان به آن پرداخت و تغییر و تحولات را در اعمال نمود.

اینکه بالکن یا تراس شما چه ابعادی دارد اصلا اهمیتی ندارد زیرا با هر ابعادی که باشد می توان آن را دیزاین نمود و فضای سبز کوچکی را در منزل خود فراهم نمایید. با کمی سلیقه و استفاده از یک سری المان ها می توانید این بخش از منزلتان را به فضایی آرام، دنج و مدرن تبدیل کنید.

استفاده از نرده چوب پلاست، کفپوش، نیمکت، فلاورباکس و چمن مصنوعی چند نمونه از المان هایی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید.

دکینگ وود با بهترین متریال و در کمترین زمان می تواند فضای سبز دلخواه شما را در هر نقطه از منزل، شرکت و … مورد نظرتان اجرا کند. فقط کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0 / 5. 0