لوگو دکینگ وود
فلاور باکس و آلاچیق

استفاده از چوب پلاست در روف گاردن

در دنیای مدرن امروز به زیباسازی ساختمان ها بسیار بها داده می شود. زیباسازی ساختمان ها علاوه بر تاثیر شگرفی که بر افزایش ارزش ملک می گذارد، به چهره خاکستری شرح نیز نمای زیبایی بخشیده و به آن رنگ و روح می بخشد. به همین دلیل به آن اهمیت زیادی داده می شود و همواره بشر در پی آن است که متریال مدرن و نوینی را در این باب تولید کند.

از ویژگی هایی که این متریال نوین بایستی داشته باشند، استحکام، دوام، ثبات ابعادی، امکان تحمل وزن های متفاوت، عدم پوسیدگی و … در کنار زیبایی می باشد. چوب پلاست دکینگ وود دقیقا همین ویژگی ها را داراست. علاوه بر ویژگی های ذکر شده، چوب پلاست، تا حد زیادی ضدآب ( جذب آب آن 1 تا 3 درصد است)، ضد خط و خش و تاب برداشتگی، مقاوم در برابر ضربه و فشار، مقاوم در برابر ورود و نفوذ موریانه، ضدقارچ و کپک و… می باشد.

وزن آن نسبت به چوب سبک تر، قیمت آن پایین تر و تنوع رنگی آن متفاوت تر است.

ظاهر چوب پلاست نیز بسیار جذاب و خیره کننده بود و به دلیل ساختار و مواد به کار برده شده در تولید آن نگهداری آن آسان و نیازی به تعمیر و نگهداری و رنگ و رزین دوره ای نیز ندارد.

استفاده از چوب پلاست در بخش های مختلف روف گاردن

چوب پلاست در کف

استفاده از چوب پلاست به عنوان کفپوش بام یکی ار آیتم های محبوب به حساب می آید. زیبایی که رنگ گرم چوب پلاست به محیط می بخشد، با هیچ متریال دیگری جایگزین نمی شود. چوب پلاست به دلیل بافت نزدیکی که به چوب دارد با درختان و گیاهان روف گاردن نیز در تناسب است. به دلیل ضدآب بودن و استقامت بالا در برابر سایش و ضربه نیز متریالی بسیار مناسب برای کفسازی بام سبز می باشد.

چوب پلاست در آلاچیق

آلاچیق هایی از جنس چوب پلاست، جدای از زیبایی ظاهری و جذابیت به علت وزن پایین و سبک بودنشان، جابه جایی شان به نسبت آسان تر بوده به همین دلیل هزینه جابه جایی آن پایین بوده و سختی ای را نیز متحمل نمی شوید.

چوب پلاست در فلاورباکس

فلاورباکس های چوب پلاست یکی از المان های پرطرفدار در روف گاردن، به علت تنوع فرم و کاربرد زیادی که دارد، می باشد.

دیوارپوش چوب پلاست

دیوار های بام بایستی در تناسب با باقی المان های بام بوده و مانند سایر اجزا از چوب پلاست (چوب پلاستیک)  استفاده شود.

چوب پلاست یا پلی وود به دلیل عایق بودن در برابر رطوبت و حرارت گزینه بسیار مناسبی برای استفاده از آن به عنوان دیوارپوش بوده و جلوه زیبایی به محیط می بخشد. علاوه برآن دیوارپوش های چوب پلاست در برابر ساییدگی و فشار بسیار مقاوم بوده و تغییرات شکلی و ابعادی نیز نمی دهند.

جان پناه چوب پلاست و کاربرد آن

جان پناه یک دیوار نسبتا کوتاه می باشد که در بالکن، تراس، راه پله و بام اجرا می شود.

کاربرد جان پناه در وهله اول حکم محافظت از ساکنین را داشته و از سقوط  یا پرت شدن آنها جلوگیری به عمل می آورد.

در وهله دوم به زیباسازی ساختمان کمک شایانی می نماید. از دیگر کاربردهای این المان، جلوگیری از ریزش آب به نمای ساختمان، در هنگام شستشو و …، ایجاد یک حریم خصوصی برای عدم دید از سوی سایر ساختمان های مجاور و هدایت آب اضافه پشت بام به راه خروجی می باشد.

اجرا نکردن جان پناه علاوه بر اینکه از نظر زیبایی ظاهر ساختمان را تحت الشعاع قرار داده، بسیار خطر آفرین نیز می باشد.

به دلیل اهمیت بالای جان پناه و نقش حفاظتی آن، بایستی از متریال بسیار مرغوبی استفاده نمود.

این متریال علاوه بر اینکه جلوه بسیار زیبا و مدرنی به ساختمان می بخشد، بسیار مستحکم نیز می باشد.

از دیگر المان های روف گاردن چوب پلاست، مبلمان شهری، پرگولا، آبنما، آتشدان، نرده، پله و … می باشد.

0 / 5. 0