لوگو دکینگ وود

مقایسه چوب پلاست با چوب طبیعی

چوب طبیعی از گذشته تاکنون به دلیل بافت زیبا و خیره کننده، گرما بخشی و طبیعی بودن آن بسیار مورد توجه و استفاده طراحان، سازندگان و عموم مردم بوده است.

چوب در کنار جلوه و زیبایی، معایبی دارد که سبب شد بشر به فکر تولید ماده ای جایگزین چوب طبیعی بیافتد.

از معایب چوب طبیعی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

چوب طبیعی باید در تمام طول استفاده به وسیله پوشش های مختلف محافظت شود.

چوب به علت ساختار و بافتش که حاوی ترک های ریز می باشد، مستعد نفوذ رطوبت، آب، قارچ، کپک و نفوذ حشرات می باشد.

نفوذ این عوامل به درون چوب سبب تخریب آن از درون می گردد.

هزینه نگهداری چوب طبیعی بسیار زیاد می باشد یکی از دلایل زیاد بودن این هزینه رنگ های سالیانه ای است که بایستی به چوب زده شود تا مجددا جلوه پیدا کند.

این معایب دلیلی بر تولید مواد جایگزین شد یکی از این مواد جایگزین چوب پلاست یا وود پلاست نام دارد که شرکت دکینگ وود این متریال نوین را با بالاترین کیفیت تولید و به شما عزیزان عرضه می دارد.

وودپلاست در گروه مواد کامپوزیتی قرار داشته و ترکیبی از گرانول یا پودر چوب و پلاستیک می باشد و در قالب ها و اندازه های متنوعی به روش اکستروژن تولید می گردد. از چوب پلاست در صنعت ساخت و ساز، بخش روف گاردن، محوطه سازی، فلاورباکس، آبنما، مبلمان شهری، نماپوش، دیوارپوش، کفپوش و …استفاده می شود.

از مزیت های چوب پلاستیک های دکینگ وود  نسبت به چوب، مقاومت در برابر نور خورشید و عدم جذب اشعه فرابنفش UV ، مقاومت در برابر جذب آب، استحکام بالا و عمر طولانی، هزینه پایین تر نسبت به چوب طبیعی، انعطاف پذیری بالا، زیبایی و شباهت ظاهری به چوب، عدم تغییرات ابعادی در شرایط سخت آب و هوایی ( به همین خاطر کاملا با هرنوع آب و هوایی سازگار بوده و مورد استفاده قرار می گیرند)، عدم سایش و فرسایش می باشد.

علاوه بر این چوب پلاستیک تاب بر نمی دارد و همچنین تنوعی رنگی بالایی دارد.

در نتیجه تولید چوب پلاست با وجود چنین مزیت هایی نسبت به چوب، سازندگان و کارفرمایان به سمت جایگزینی این متریال با چوب طبیعی سوق پیدا کردند.

0 / 5. 0