لوگو دکینگ وود
طراحی ویلا

چوب پلاست مناسب برای اطراف استخر

چوب پلاست برای محوطه سازی استخر

برای محوطه سازی اطراف استخر از متریال های متنوعی می توان استفاده نمود. یکی از این متریال ها چوب و مشتقات آن می باشد یکی از دلایل علاقه به انتخاب چوب پلاست، حس گرما و جلوه زیبای چوب می باشد؛ اما بایستی به این نکته توجه نمود که محوطه اطراف استخر به دلیل اینکه در معرض تماس مستقیم با آب قرار دارد، بهتر است از متریالی استفاده شود که ضدآب بوده و عمر کوتاهی نداشته باشد.

با پیشرفت صنایع متریال زیادی با خصوصیات و ویژگی های متفاوت از متریال گذشته تولید و وارد بازار و به سرعت جایگزین مصالح قبلی شدند.

یکی از این متریال های نوین، چوب پلاست است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و از لحاظ ظاهری مشابه چوب و ترکیبی از پودر چوب و پلاستیک می باشد.

شرکت دکینگ وود تولید کننده چوب پلاست یا پلی وود افتخار این را داشته شما را در پروژه محوطه سازی اطراف استخرتان یاری دهد.

آتلیه طراحی تخصصی معماری دکینگ وود می تواند قبل از اجرای پروژه شما، طراحی سه بعدی از شکل نهایی محوطه مدنظر را با توجه به سلیقه و نیاز شما ارائه داده تا تغییرات لازم اعلام و سپس پروژه به مرحله اجرا برسد.

 از ویژگی های بارز آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ضدآب: یکی از دلایل برگزیدن این متریال در محوطه سازی اطراف استخر، خاصیت ضدآب بودن چوب پلاستیک می باشد. جذب آب این ماده 1 تا 3 درصد می باشد به این صورت که اگر پروفیل چوب پلاستیک را به مدت 48 ساعت داخل مخزن آب قرار دهید، جذب آب آن 1 تا 3 درصد می باشد. پروفیل های چوب پلاست استفاده شده در کف جذب آب شان به 1 نزدیک تر است و پروفیل های مورد استفاده به عنوان دیوارپوش به 3.
  • عدم لغزندگی: یکی از مشکلاتی که با آن در استفاده از متریال ها برا ی اطراف استخر روه رو هستیم، لغزنده بودن است. پلی وود ها به علت مواد به کار برده شده در ساختارشان، خوشبختانه این مشکل را ندارند.
  • به علت در تماس دائم بودن کناره های استخر با آب، بایستی از موادی استفاده نمود که دچار پوسیدگی نشده و مدام مجبور به تعویض آن نباشیم. وودپلاست ها دوام، استحکام، انعطاف پذیری و عمر بالایی داشته و به مدت طولانی تری می توان بدون ایجاد هیچ مشکلی از آنها استفاده نمود.
  • مقاومت در برابر کپک و موریانه: این ماده با وجود ظاهر کاملا مشابه چوب مشکل نفوذ موریانه را نداشته و درآن بستری برای ایجاد قارچ و کپک وجود ندارد.
  • قابل بازیافت: به راحتی در صورت لزوم قابل بازیافت و استفاده مجدد می باشد.
  • نگهداری آسان: مانند چوب نیاز به رنگ و رزین سالیانه نداشته و به همین دلیل به نگهداری و تعمیرات خاصی نیاز ندارد و با استفاده درست و اصولی از آن تا مدت زیادی با همان کیفیت اولیه می توان از چوب پلاست استفاده نمود.

پروفیل چوب پلاستی که در محوطه اطراف استخر استفاده می شود، دک سنگین به ابعاد 7 سانت، 12 سانت و 14.5 سانت با توجه به نظر کارفرما می باشد.

0 / 5. 0