لوگو دکینگ وود
استخر در حیاط، کفپوش اطراف استخر

محوطه سازی اطراف استخر

انتخاب متریال مناسب اطراف استخر بسیار مهم  می باشد و در انتخاب آن باید به مواردی دقت نمود. در استخرهای روباز پرداختن به موضوع محوطه سازی و کفپوش اهمیت به سزایی دارد. چوب پلاست بدلیل  دوام و مقاومت بالا در  برابر سرما، گرما و رطوبت، متریالی بسیار مناسب  برای کفپوش دور استخر می باشد.

شاید بتوان ادعا کرد که چوب پلاست بهترین متریال برای محوطه سازی استخر رو باز می باشد. چرا که این متریال شکل ظاهری مشابه چوب دارد و حس چوب را به بیننده به خوبی القا می کند درحالی که معایب استفاده از چوب و ترمووود در محوطه سازی استخر در چوب پلاست رفع شده است.

مهم ترین عیب استفاده از چوب و ترمووود در محوطه سازی استخر پوسته پوسته شدن تراشه های چوب و ترمووود می باشد که باتوجه به اینکه معمولا در محوطه ی استخر روباز افراد پابرهنه هستند این تراشه های چوب بسیار میتواند تیز و برنده و خطر ناک باشند. همین مساله باعث شده است که استقبال بسیار زیادی از این متریال در محطه سازی استخر روباز به عمل آید.

ویژگی های کفپوش اطراف استخر

 کف پوش اطراف استخر روباز  باید به شکلی  باشد که در هنگام مرطوب شدن، لغزنده نباشد و سطح آن هموار باشد. انتخاب متریال اطراف استخر باید به نحوی باشد که در تابستان در اثر گرم شدن باعث سوزاندن پاها نشود.

از مهمترین ویژگی های کفپوش ها ی چوب پلاست استفاده از مواد نانو پلیمری می باشد که باعث ثابت ماندن رنگ کف پوش می شود(پس از چند ماه یک یا دو پره به شکل نامحسوس تغییر رنگ خواهد داشت، سپس به ثبات رنگی همیشگی خواهد رسید) همچنین این متریال در مقابل اتش سوزی مقاومت بالایی دارد و جز متریال های مقاوم در برابر اتش سوزی به حساب می آید.
تنوع چوب پلاست های کاور اطرف استخر بسیار زیاد می باشد و میتوان از انواع دک های سنگین چوب پلاست استفاده نمود در ابعاد و رنگ های متنوع، باتوجه به اینکه آب استخرها معمولا حاوی کلر می باشد. کف پوش های چوب پلاست در برابر کلر و نمک مقاومت بالایی دارند و از این حیث نیز متریال مناسبی برای این فضا به شمار می آیند.

از ویژگی های دیگر چوب پلاست می توان به موارد ذیل اشاره نمود:  

  • مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
  • استقامت بسیار بالا و مقاوم در برابر انواع  ضربه و خش
  • مقاومت بالا  در برابر جذب و نفوذ انواع  میکروب و باکتری
  • غیر قابل اشتعال و مقاوم در برابر حریق
  • مقرون به صرفه در دراز مدت نسبت به چوب و ترمووود ( از لحاظ  عدم نیاز به تامین و نگهداری)
  • مقاومت بالا در برابر اشعه ماوراء بنفش (عدم رنگ پریدگی)
  • قابلیت  شستشو و تمیز کردن با انواع پاک کننده  و مواد شوینده ی  ملایم
  • استقامت بالا، وزن سبک، قابل بازیافت

0 / 5. 0