لوگو دکینگ وود
طراحی روف گاردن

روف گاردن یا باغ بام

روف گاردن انتخابی عالی برای کسانی است که در شهرهای بزرگ زندگی میکنند و دسترسی محدودی به فضای سبز طبیعی و طبیعت دارند.

ایجاد یک روف گاردن یا باغ بام پرهزینه به نظر میرسد به همین دلیل است که مشاوره از متخصصان – معماران، طراحان منظر و مهندسین سازه مورد نیاز است، زیرا میتوانند بهترین ایده ها و راه حل های طراحی روف گاردن را برای بلند مدت به شما ارائه دهند.

برای مثال با توجه به نگهداری از انواع گیاهان و متریال استفاده شده، متخصصان که در این زمینه فعالیت دارند معمولا بسته های ضخیم تری را توصیه میکنند که میتواند آب بیشتری را جذب و ذخیره کند و در هوای گرم آب ذخیره شده را آزاد کند.

این موضوع آبیاری را تا حد زیادی کاهش می دهد و این مورد یک نمونه از صرفه جویی در هزینه و زمان می باشد. روف گاردن ای باغ بام به عنوان زمینه ای برای فعالیت های اجتماعی مانند بازی، پیک نیک و حتی استراحت مفید است.

باغ بام ها مناظر خیره کننده ای را ارائه میدهد، تصور کنید با فاصله چند متری از سطح زمین همچنان در فضایی سبز و زیبا باشد که این مناظر سبز به افراد کمک می کند تا سریع تر از بیماری بهبود یابند. به همین دلیل است که در بسیاری از مراکز درمان از فضاهای سبز زیادی چه در حیاط و چه در پشت بام استفاده میکنند تا روحیه بیماران را برای بهبود یافتن افزایش دهدند.

داشتن روف گاردن یا باغ بام مزایای زیادی برای ساختمان های مسکونی و تجاری و همچنین محیط زیست دارد.

مزایای روف گاردن یا باغ بام

بهبود کیفیت هوا

شهرهای بزرگ روزانه مقدار زیادی آلودگی را در هوا ایجاد میکنند و ما به عنوان انسان اکسیژن را تنفس می کنیم، بدن ما باید در هوای تازه و سالم نفس بکشد که گیاهان در این زمینه با آزاد کردن اکسیژن در محیط بهترین عملکرد را برای ما خواهند داشت و کمک می کنند تا طبیعت را در محیط زندگی خود تجربه کنید. بام های سبز کیفیت هوای محیط اطراف را بهبود می بخشد زیرا گیاهان دی اکسید کربن موجود در هوا را حذف کرده و اکسیژن آزاد میکنند.

کاهش آلودگی صوتی

عایق های قابل استفاده در روف گاردن ها نه تنها در کاهش دمای هوا بلکه در کاهش سر و صدای تاثیر گذار هستند.

ترکیبی از خاک و گیاهان می تواند به جذب، انعکاس و انحراف امواج صوتی کمک کند و باعث کاهش نویز می شود. این امر می تواند در کاهش آلودگی صوتی در شهر های شلوغ و یا مکان هایی که نزدیک به فرودگاه هستند بسیار مفید باشد.

ممکن است یک سرمایه گذاری بزرگ به نظر برسد اما در واقع منافع آن بیشتر از هزینه ای است که برای طراحی و ساخت روف گاردن صرف می شود.

هنگامی که ساخت روف گاردن یا باغ بام کامل شود متوجه می شوید که مکانی برای لذت بردن از آرامش، طراوت و زیبایی ارزش هزینه را دارد.

با مشاوران و متخصصان دکینگ وود تماس بگیرید تا شروع کنیم!

0 / 5. 0