لوگو دکینگ وود

تکسچر چوب پلاست

تکسچر چیست؟

تکسچر یک عکس یا پترن (Pattern) است که با استفاده از آن می توان بافت و طرح سطح متریال را نمایش داد.

در ابتدای کار شما بایستی یک مدل سه بعدی از پروژه مربوطه تهیه کنید. بعد از این کار لازم است به مدل رنگ و جنس داده و در واقع متریال مربوطه را مشخص کنید و درواقع به مدل خود روح ببخشید.

به وسیله تکسچر می توان مدل را به اصطلاح زنده کرد و سبب شد کارفرما ارتباط بصری بیشتری با پروژه نهایی خود قبل از اجرا برقرار کند.

با استفاده از تکسچرچوب پلاست دکینگ وود، جنس هر المان موجود درمدل مشخص می شود. به همین دلیل است که طراحی سه بعدی قبل از اجرا بسیار ضروریست زیرا با دیدن مدل سه بعدی پروژه خود می توانید فضای نهایی بعد از اجرا را تا حدودی درک کرده و اگر تغییراتی لازم است به طراح مربوطه اعلام داشته تا قبل از شروع کار تمامی تغییرات اعمال شوند.

 کاربرد تکسچرهای چوب پلاست دکینگ وود

در طراحی سه بعدی  (3D)هر پروژه چوب پلاستی یکی از مهم ترین المان ها که استفاده از آن بسیار ضروریست، تکسچر چوب پلاست می باشد. از تکسچر برای نشان دادن بافت و طرح سطح کاراستفاده می شود. تکسچرهای چوب پلاست دکینگ وود یکی از کامل ترین و بهترین مجموعه تکسچرینگ چوب پلاست در ایران، می باشد که در دسترس طراحان رشته های معماری، شهرسازی قرار گرفته است.

تفاوت تکسچر با متریال در چیست ؟

گاهی عموم مردم اصطلاح تکسچر و متریال را به اشتباه یکسان دانسته و تفاوتی برای این دو قائل نمی شوند.

در صورتیکه متریال و تکسچر دو مقوله جدا هستند. متریال تصویری از المان است که به آن نور، سایه (Shadow) و … داده می شود اما تکسچر فقط بافت و طرح المان استفاده شده در آن بخش را مشخص می کند.

5 / 5. 1