لوگو دکینگ وود
کاربرد ترمووود در اصطبل

کاربرد ترمووود در اصطبل

علت استفاده از ترموود در اصطبل

در این مقاله قصد داریم به کاربرد ترمووود در اصطبل بپردازیم.

انتخاب نوع مصالح مورد استفاده برای اصطبل، به شرایط آب و هوایی محل مورد نظر بستگی زیادی دارد.

اصطبل به دلیل اینکه مکان زندگی اسب ها بوده بایستی متریالی در آن مورد استفاده قرار گیرد که دوام بالایی داشته و در برابر تماس با مواد شیمیایی نظیر شوینده ها، کود و ادرار اسب مقاومت زیادی داشته باشد.

مصالح مورد استفاده بایستی از مواد سمی تولید نشده باشد و مواد سمی ای نیز از خود آزاد نکند.

متریال به کار رفته در ساخت اصطبل ها بایستی مقاوم در برابر آب بوده و نسبت به رطوبت و باد نیز غیرقابل نفوذ باشد.

علاوه بر آن در برابر آتش نیز مقاوم بوده و شعله ور نشود.

عایق مناسب در برابر سرما و گرما باشد تا دمای داخل اصطبل در فصول گرم و سرد سال تا حدامکان مطلوب نگه داشته شود.

همچنین به علت اینکه اسب ها حیوانات ترسویی هستند و براثر یک تحریک کوچک خودشان را به در و دیوار می کوبند، بایستی از متریالی استفاده نمود که شکننده نبوده و در برابر ضربه و فشار نیز مقاوم باشند.

کف این مکان یکی از مهم ترین قسمت ها می باشد زیرا در طول شبانه روز اسب ها بیشترین تماس را با کف دارند. نوع متریال مورد استفاده به عنوان کفپوش برای کف اصطبل باید به گونه ای باشد که وزن اسب ها را تحمل کرده و مقاومت زیادی در برابر ضربه سم اسب ها  داشته باشد. به دلیل جلوگیری از سرخوردن اسب ها و حفظ تعادل شان بایستی از مصالحی برای کف استفاده نمود که لغزنده نباشند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده در فوق، مناسب ترین متریال برای ساخت اصطبل ها، ترمووود دکینگ وود به عنوان کفپوش، دیوارپوش، درب و … می باشد.

ترمووود یا چوب ترمو، چوبی است که طی فرایند حرارتی ساختار آن تغییر یافته و دیگر مانند چوب آسیب پذیر نبوده و دوام و استحکام بالاتری را به نسبت سایر چوب های طبیعی دارد.

این نوع چوب، جایگزین بسیار عالی برای چوب طبیعی می باشد؛ زیرا اصلاح حرارتی بدون مواد شیمیایی انجام می گیرد به همین خاطر هیچ آسیبی از این نظر به محیط زیست وارد نمی کند.

از مزایای ترموود نسبت به باقی چوب ها، مقاومت در برابر پوسیدگی،موریانه، قارچ، کپک و افزایش دوام و ماندگاری، استحکام و … می باشد.

از دیگر دلایل استفاده از ترموووددر اصطبل، مقاومت بالای این متریال در برابر ضربه، فشار، ترک خوردگی، شکستگی، لغزندگی و خط و خش می باشد.

عایق سرما و گرم بوده و به همین علت سبب حفظ دمای درون اصطبل می شود.

از مواد سمی تولید نشده و همچنین مواد سمی از خود آزاد نمی نمایند.

کاربرد ترمووود

دیوارپوش ترموود

ترمووود در اصطبل

0 / 5. 0