لوگو دکینگ وود
پروفیل چوب پلاست

 پروفیل چوب پلاستیک چیست؟

از پروفیل چوب پلاستیک به عنوان جایگزینی برای الوارهای فرآوری شده مانند ترموود و چوب های اشباع یاد می شود. محصولات چوب پلاستی در برابر حشرات، پوسیدگی، رطوبت و بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم هستند.

دو نوع مختلف از محصولات الوار پلاستیکی وجود دارد. “کامپوزیت ها” (محصولات چوبی ساخته شده از ترکیبی از پلاستیک و الیاف طبیعی) و محصولات “چوب مانند” که فقط از پلاستیک ساخته شده اند.

بسیاری از این محصولات از پلاستیک های بازیافتی استفاده می کنند و زباله ها را از محل های دفن زباله منحرف می کنند. در واقع، صنعت چوب پلاست تا حد زیادی شروع خود را مدیون یافتن کاربرد برای ضایعات پلاستیکی و زباله های پلاستیکی پس از مصرف است. در برخی از کاربردها، این محصولات جدید اکنون جایگزین مصالح ساختمانی سنتی شده اند. تقاضای جهانی برای محصولات چوب پلاست در حال افزایش است که تا حدی به دلیل افزایش کاربردهای ساختمانی آنها استو

پروفیل چوب پلاستیک های دکینگ وود از الیاف ترکیب شده با نوعی پلیمر تشکیل شده است. به عنوان مثال، کامپوزیت های الیاف طبیعی پلاستیک را با کتان یا کنف ترکیب می کنند. در اروپای غربی، این ماده برای اولین بار در میان خودروسازان آلمانی محبوب شد. برای شرکت هایی مانند BMW و Daimler Chrysler، کامپوزیت های طبیعی در حال حاضر به طور متوسط بین 7 تا 10 کیلوگرم (15 تا 22 پوند) در هر وسیله نقلیه در کاربردهای غیر ساختاری مانند پانل های داخلی، سربرگ ها، پانل های صندلی، قفسه های بسته و پانل های آکوستیک وزن دارند.

از سوی دیگر کامپوزیت های چوبی محصولاتی هستند که از ترکیب الیاف چوب و پلاستیک ساخته می شوند. کیفیت های مختلف آنها (از جمله دوام و مقاومت در برابر آب و هوا) آنها را برای کاربردهای ساختمان های خارجی از جمله کف سازی محوطه/نرده، نما/درب، موانع صوتی برای جاده ها و محصولات زیرساختی مانند پیاده روها، میزهای پیک نیک و نیمکت های پارک ،بخش های مختلف روف گاردن،الاچیق و پرگولا و…..مناسب می کند.

هر دو محصول الیاف طبیعی و کامپوزیت چوب را می توان با پلاستیک جدید یا مواد بازیافتی پس از مصرف / صنعتی ساخت. پلیمرهای ویرجین گزینه‌های زیبایی‌شناختی اضافی، از جمله انتخاب‌های رنگدانه‌سازی و الگوهای تکرارپذیر را ارائه می‌دهند، اما می‌توانند هزینه بیشتری نیز داشته باشند. کامپوزیت‌های بالقوه ارزان‌تر شامل پلاستیک بازیافتی ممکن است از افزودنی‌ها/رنگدانه‌های ویژه برای بهبود زیبایی‌شناسی مانند حفظ رنگ و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) استفاده کنند.

در آمریکای شمالی، پلی اتیلن (PE) پرمصرف ترین پلیمر در کاربردهای کامپوزیت است. با این حال، عرضه پس از مصرف به دلیل افزایش استفاده از مواد و افزایش صادرات به خارج از کشور در حال کاهش است. این، همراه با تحقیقات مداوم در مورد ترکیب‌های پلیمری جدید و روش‌های پردازش (یعنی قالب‌گیری تزریقی)، می‌تواند تقاضا برای سایر مواد پلاستیکی مانند پلی پروپیلن (PP) را افزایش دهد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، این مواد جدید می‌توانند ویژگی‌ها و ویژگی‌های متمایز خود را ارائه دهند و نحوه مشاهده WPCها توسط مشخص‌کننده‌ها و دیگر متخصصان طراحی را بیشتر تغییر دهند. (به عنوان مثال، پلی پروپیلن ممکن است جهت ایجاد سفتی بیشتر باشد.)

دوام و ویژگی های پروفیل چوب پلاستیک

محصولات چوبی پلاست می توانند مزایای متعددی نسبت به همتایان سنتی خود داشته باشند. طبق یک مطالعه از سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده، محصولات کامپوزیتی بادوام، پایدار، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر آب و هوا، پوسیدگی، کپک و موریانه (بدون عملیات شیمیایی تحت فشار) هستند. علاوه بر این محصولات الوار پلاستیکی نیازی به رنگ آمیزی مجدد یا چسباندن منظم ندارند، این نوع محصولات با ابزارهای نجاری معمولی نیز قابل اجرا هستند و در بیشتر موارد، تعمیر و نگهداری پایینی دارند.

محدودیت های پروفیل های چوب پلاستیک شامل ویسکوالاستیسیته آنها است. خواص مکانیکی مواد وابسته به زمان و دما است و تحت بارهای پایدار در معرض تغییر شکل دائمی (یعنی خزش) است. سرعت این خزش به بزرگی و مدت تنش و دمایی که در آن اعمال می شود بستگی دارد. علاوه بر این، الوارهای پلاستیکی می توانند به دلیل دما دستخوش تغییرات ابعادی قابل توجهی شوند.

یکی دیگر از مسائل مهم ذاتی این ماده، سختی نسبتا کم و استحکام خمشی آن است. این ممکن است توضیح دهد که چرا بیشتر پلاستیک های اکسترود شده یا تخته های WPC تولید شده برای سطوح عرشه و پیاده رو استفاده شده است، جایی که انعطاف پذیری کمتر اهمیت دارد. با این حال، کامپوزیت‌های پلیمری چوبی که اخیراً معرفی شده‌اند، سفتی و استحکام خمشی را افزایش می‌دهند.

سیستم های تک پلیمری به پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) به طور پیوسته اکسترود شده و فوم شده ساختاری متکی هستند. قالب‌گیری جریان اکستروژن امکان استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی حتی به شدت آلوده را می‌دهد که در نتیجه پتانسیل کاهش هزینه‌های مواد خام و افزایش سود برای محیط‌زیست را به همراه دارد. سیستم‌های قالب جریان جدید در حال توسعه هستند که پتانسیل بیشتری را در تولید محصولات چوب پلاستیکی با ابعاد بزرگ با توان عملیاتی بالا نوید می‌دهند.

کامپوزیت‌های بازیافتی تقویت‌شده با فایبرگلاس می‌توانند اجزایی را برای کاربردهای سازه‌ای سخت مانند تیرچه‌های عرشه، دیوارهای شکسته دریایی و دیواره‌ها/شمع‌ها فراهم کنند. از طرف دیگر پروفیل های اکستروژن وینیل عمدتاً در سیستم های نرده و تخته عرشه مورد استفاده قرار می گیرند.

افزایش کاربرد و آگاهی

پروفیل چوب پلاستیک این پتانسیل را دارند که فراتر از کاربردهای سنتی که قبلا ذکر شد، بروند انجمن محیط زیست و شورای صنعت پلاستیک انجمن صنعت پلاستیک کانادا با حمایت مالی از مطالعه ای با عنوان بررسی پتانسیل پیوندهای راه آهن پلاستیکی در کانادا، توسعه، عملکرد، تولید و قیمت گذاری اتصالات ریلی پلاستیکی را بررسی می کند. به احتمال افزایش تقاضا برای مواد در صنعت راه آهن آمریکای شمالی، به ویژه برای راه آهن منطقه ای و خط کوتاه عوامل مؤثر در این پتانسیل عبارتند از نگرانی فزاینده زیست محیطی در ایالات متحده در مورد دفع اتصالات چوبی با کرئوزوت، در حالی که ارتباطات راه آهن ممکن است یک زمینه باطنی به نظر برسد، به نظر می رسد بیش از حد محتمل است که محصولات چوب پلاست نیز در تعداد فزاینده ای از محصولات ساختمانی مسکونی و غیرمسکونی ادغام شوند. همانطور که کاربردهای جدید برای این محصولات همچنان در حال تکامل است، تقاضا برای مواد نیز افزایش می یابد. موفقیت این ماده نه تنها در دوام و استفاده بالقوه آن از مواد بازیافتی است، بلکه در تعداد بیشتری از معماران/مهندسان و نویسندگان مشخصات (دوباره) کاربردهای آن را کشف می کنند.

در واقع الوار پلاستیکی از مواد جدیدی که توسط دوستداران محیط زیست مورد تشویق قرار گرفته و توسط صنعت ساخت و ساز تا حد زیادی نادیده گرفته شده است فاصله زیادی داشته است. با درک بیشتر از عملکرد مواد از طریق روش‌ها و مشخصات تست استاندارد و راحتی رو به رشد صنعت ساخت‌وساز با استفاده از آن، روزی می‌تواند بخشی جدایی‌ناپذیر از محیط ساخته‌شده، از اجزای محوطه‌سازی تا کاربردهای داخلی باشد.

کدها و استانداردهای پروفیل چوب پلاستیک

یکی از عوامل کلیدی که باعث رشد استفاده از چوب پلاست می شود، افزایش تعداد استانداردهای بین المللی ASTM است. در طول سالهای گذشته، استانداردهای متعددی روش های آزمایش را تعریف کرده اند و به مهندسان در طراحی سازه ها کمک کرده اند. اکثر استانداردهای فعلی توسط انجمن تجارت الوار پلاستیک (PLTA) توسعه یافته و بر محصولات تک پلیمری تمرکز دارند.

0 / 5. 0