لوگو دکینگ وود

کفپوش چوب پلاست چیست؟

همان طور که از اسم کفپوش پیداست، متریالی است که از آن برای پوشاندن کف منازل، مراکز خرید، شرکت ها، پل ها، عرشه کشتی، اسکله و در کل کف تمامی فضاها ی باز و حتی داخلی استفاده می شود.
امروزه کفپوش های متعددی همچون پارکت چوبی، پارکت ترموود، پارکت چوب پلاست، لمینیت، کفپوش بامبو، کفپوش پی وی سی، کفپوش اپوکسی، کفپوش شیشه ای، سرامیک، سنگ، موزاییک و… وارد بازار شده اند به همین خاطرشما هنگام انتخاب متریال به عنوان کفپوش، با تنوع بسیار بالایی روبه رو هستید.

در حال حاضر از میان انواع متعدد کفپوش های ذکر شده، کفپوش های چوب پلاست یا چوب پلاستیک (WPC) به دلیل مقاومت بالا و از طرفی شباهت بسیار زیاد از لحاظ ظاهری به کفپوش های چوبی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
کفپوش WPC مخفف کامپوزیت چوب پلیمر یا کامپوزیت چوب پلاستیک است.
اگرچه W در WPC مخفف چوب است، این نوع کفپوش در واقع شامل چوب به معنای سنتی نیست. چوب پلاست کامپوزیتی است که ترکیبی از پودر چوب و پلاستیک (گاها پلاستیک بازیافتی) می باشد بنابراین برای تولید آن هیچ درختی قطع نمی شود همچنین در پایان قابل بازیافت است؛ به همین خاطر چوب پلاستیک یا پلی وود، اکو فرندلی یا دوستدار محیط زیست شناخته می شود.
چوب پلاست فاقد هر گونه ترکیب آلی فرار یا فرمالدئید یا هر ماده سمی ای می باشد.

استخر و کفپوش چوب پلاست
کفپوش چوب پلاست در تراس

از این متریال در کف سازی منازل، شرکت ها، بسیاری از زمین های ورزشی و به خصوص استخرها (به دلیل جلوگیری از سر خوردن)، روف گاردن، کف آلاچیق، پرگولا، کف بالکن و تراس، محوطه سازی و …استفاده می شود.

بسیاری از افراد به عنوان کفپوش، چوب پلاست را به چوب به علت قیمت پایین تر، مقاومت بالا در برابر رطوبت، ضربه، خط و خش، پوسیدگی، نفوذ حشرات موذی، شستشوی بی دردسر، عدم لغزنده بودن، استحکام و ماندگاری بالاتر، وزن پایین تر، طراحی منحصر به فرد، نصب، مراقبت و نگهداری آسان ترجیح می دهند.
برای انتخاب نوع چوب پلاست به کار برده شده در کفپوش، بایستی به نوع تردد و وزنی که قرار است کفپوش متحمل شود توجه نمود که با توجه به نوع آن از انواع دک سنگین یا فوق سنگین استفاده می شود.

عملکرد کفپوش چوب پلاست مشابه چوب است و می توان آن را مانند چوب، برش یا چسب زد و با پیچ و مهره در یک موقعیت ثابت نمود.
سطح چوب پلاست نیازی به براق کننده و رنگ ندارد اما در صورت دلخواه می توانید رنگ آن را تغییر دهید.

امکانات کفپوش چوب پلاس دکینگ وود

تغییر یک الی دو درجه رنگ پس از 6 ماه تا یکسال و بعد از آن رنگ آن ثابت می شود و هیچ گونه تغییر رنگی نخواهد داشت.
مزیت بسیار قابل توجه کفپوش های دکینگ وود، عایق صدا بودن آن است بطوریکه هنگام راه رفتن هیچ سر و صدایی تولید نمی کند و صداها را به خود جذب می نماید.
از لحاظ ظاهری تفاوت زیادی با چوب واقعی ندارد.
در برابر جذب رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد.
با تغییر دما تغییرات ابعادی ندارد.
ماندگاری بسیار بالایی دارد.
مقاوم در برابر اشعه UV
ضد خط و خش می باشد.
انواع کفپوش های رایج چوب پلاست دکینگ وود به سه دسته کف پوش با عرض14.5سانت و ضخامت 2.5سانت، کفپوش با عرض 12سانت و ضخامت 2سانت و کفپوش با عرض7سانت و ضخامت 2.5سانت در6کدرنگ تقسیم بندی میشود.

برای مشاوره و اطلاع از لیست قیمت دکینگ وود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

0 / 5. 0