لوگو دکینگ وود
پروفیل چوب پلاست

چرا چوب پلاست برای اقلیمی مناسب است؟

شرکت دکینگ وود یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های پروفیل های چوب پلاست در ایران می باشد. پروفیل چوب پلاست ترکیبی حاصل از پودر چوب، پلیمر و مواد افزودنی بوده و درصد استفاده از این مواد افزودنی با توجه به نوع کاربرد پروفیل چوب پلاست و محل اجرای ( دیوارپوش چوب پلاست، کف پوش چوب پلاست، آلاچیق چوب پلاست، نمای چوب پلاست، فلاورباکس چوب پلاست، مبلمان شهری چوب پلاست و…) متفاوت است. مقدار استفاده از پودر چوب در کامپوزیت های چوب پلاست اغلب  60 درصد و میزان پلیمربه کار برده شده 30 درصد و حدودا 10درصد افزودنی و پایدارکننده های مختلف در فرایند تولید چوب پلاست استفاده می می شود.

امروزه به دلیل مزایا و شباهت ظاهری چوب پلاست به چوب طبیعی، این متریال به سرعت محبوب گشته و به عنوان جایگزین مناسبی برای چوب انتخاب شده است.

چوب طبیعی به دلیل زیبایی و القای حس طبیعی بودن ، طرفداران زیادی برای استفاده در فضای داخلی و خارجی منازل، مراکز خرید، مراکز اداری و … دارد اما استفاده از چوب معایب زیادی داشئته که مهم ترین آن قطع بی رویه درختان می باشد.

معایب دیگر به شرح زیر است:

اشتعال پذیری بالای چوب

نیاز به تمدید رنگ دوره ای

هزینه تعمیر بالا

خطر نفوذ حشرات و خوردگی

جذب آب بالا

ایجاد قارچ و کپک در سطح آن

عدم مقاومت در برابر پوسیدگی

عدم مقاومت در برابر نور خورشید و اشعه UV

عدم مقاومت در برابر ترک و شکستگی

چوب به دلیل عدم مقاومت در برابر آب و رطوبت پس از گذشت چندین سال استفاده، دچار پوسیدگی می شود.

چوب پلاست های دکینگ وود در کنار تمام مزایایی که دارند، به دلیل مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و رطوبت، بارش برف و باران کاملا مناسب استفاده در اقلیم هایی با رطوبت بالا یا حتی بسیار بالا هستند.

در اقلیم های گرم و خشک که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند نیز مناسب است زیرا چوب پلاست ها در برابر جذب نور خورشید و اشعه UV  کاملا مقاوم اند.

پروفیل چوب پلاست به دلیل مقاومت در برابر نفوذ حشرات، عدم جذب آب، استحکام بالا، دوام و عمر طولانی، عدم نیاز به نگهداری و تعمیر، عدم تاب برداشتگی، ضد خش و ضربه، ثبات و عدم تغییرات ابعادی  در برابر تغییرات دما، مقاومت بالا در برابر عوامل جوی، شستشوی آسان و… کاملا مناسب استفاده در هراقلیمی می باشد.

قیمت چوب پلاست

کاربرد چوب پلاست

پروفیل چوب پلاستیک

تولیدکننده چوب پلاست

خرید چوب پلاست

0 / 5. 0