درب پلی وود مسکونی و اداری

درب سرویس بهداشتی و درب حمام، همواره در معرض پوسیدگی است. اگر شما هم در منزل یا محل کار با چنین مشکلی روبه‌رو هستید، درب پلی وود می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. درب های پلی وود کاربردهای متنوعی دارند؛ اما بسیاری از مصرف‌کنندگان، حتی بعضی از متخصصان و حرفه‌ای‌های صنعت ساختمان سازی با این کاربردها آشنا نیستند. به‌عنوان مثال، بیشتر افراد تصور می‌کنند کاربرد اصلی این نوع درب ها در بیمارستان ها و محیط‌های بهداشتی و درمانی است. گرچه درب پلی وود به‌خاطر ساختار کاملاً ضدآب و آنتی باکتریال، همیشه انتخاب اول به‌عنوان درب بیمارستانی محسوب می‌شود، اما بی‌تردید به همان میزان در فضاهای مسکونی، اداری و تجاری هم قابل نصب و استفاده است.
022 023 125 Alisea Geo 01 C Olmo Artico T Evo Lato interno 01 02 scaled 1 1536x960 1

پلی وود: بهترین انتخاب به‌عنوان درب سرویس بهداشتی

بر خلاف بسیاری مکان‌ها، هنگام انتخاب درب سرویس بهداشتی، زیبایی ظاهر آن معیار و اولویت اصلی نیست؛ بلکه مهم‌ترین ویژگی لازم، ضد آب بودن و میزان مقاومت آن در برابر رطوبت است. این روزها با گسترش آپارتمان‌نشینی و افزایش قیمت مسکن، مساحت خانه‌ها بویژه در شهرها رو به کاهش است. این مسئله در مورد فضاهای اداری و تجاری همچون شرکت و دفتر کار و مغازه نیز صادق است. نتیجه، کم شدن متراژ سرویس‌ بهداشتی و حمام است. به‌همین‌علت، درب دستشویی یا درب حمام نیز بیشتر در معرض آب‌ریزش و بخار آب قرار می‌گیرد. بنابراین باید درب سرویس بهداشتی از جنسی ضد آب ساخته شود که در برابر رطوبت و بخار مقاوم باشد. رطوبت، دشمن درب های چوبی است. در صورت استفاده از این نوع درب برای سرویس بهداشتی و حمام، در کوتاه زمانی سطح آن طبله می‌کند و پوسته می‌دهد. رشد قارچ و کپک روی سطح چوب نیز دیگر عاملی است که باعث پوسیدگی و از بین رفتن انواع درب های چوبی می‌شود. درب های پلی وود اما، در کنار سازگاری با محیط زیست و غیر سمی بودن، دوام و استحکام بالایی دارند. جذب آب بسیار ناچیز این محصول، آن را به مناسب‌ترین گزینه برای نصب در دستشویی و حمام تبدیل کرده است. ضمن آن‌که وجود پوشش PVC (با طرح ها و رنگ های متنوع انتخابی) و امکان حک انواع طرح‌های دلخواه و خلاقانه با دستگاه CNC روی سطح درب های پلی وود، از نظر دکوراتیو بودن و سازگاری کامل با دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار نیز نقصی در آن باقی نمی‌گذارد!

مزیت درب های پلی وود نسبت به چوب طبیعی

 • درب های پلی وودی مقاوم در برابر ترک هستند درحالی که چ‍وب طبیعی نیست.
 • WPC نسبت به چوب طبیعی در برابر تغییرات آب و هوایی بادوام تر و مقاوم تراست و تحت تأثیر سرما یا گرما قرار نمی گیرد.
 • روی پلی وود امکان مانور بیشتری از لحاظ شکل دهی و ظاهری نسبت به چوب دارد.
 • پلی‌وود از چوب طبیعی سبک تر است.
 • رنگ آن ثابت است و تغییر رنگ نمی¬دهد.
 • در برابر قارچ، کپک، حشرات و خوردگی بسیار مقاوم است.
 • پلی وود نسبت به چوب طبیعی در درازمدت مقرون به صرفه تر است.
 • درب های پلی وود به دلیل اینکه رطوبت موجود در چوب را ندارند و به صورت یکپارچه تولید می شوند، امکان تجمع باکتری را داخل خود ندارند به همین دلیل دارای خاصیت آنتی باکتریال هستند.
 • در صورت تمایل امکان رنگ و تغییر رنگ درب های پلی وود وجود دارد (از رنگ های پلیمری استفاده می شود.)
 • پلی وود دوستدار محیط زیست است زیرا در فرایند تولید آن هیچ درختی قطع نشده و از پودر چوب های بازیافتی استفاده می¬شود.

برای مشاوره و ثبت سفارش انواع درب ضد آب، با کارشناسان دکینگ وود در ارتباط باشید.

polywood door 7

پروژه سایپا یدک

مزیت کلی درب های پلی وود

 1. درب پلی وود در برابر ضربه مقاوم است.
 2. به دلیل داشتن لایه مشبک و یکپارچه عایق صدا، گرما و سرما است.
 3. عمر مفید درب های پلی وود که از ویژگی های حائز اهمیت است.
 4. این درب ها قابل شستشو میباشند (آب و شوینده ملایم) به همین علت برای مکان هایی که نیاز به شستشو و ضدعفونی دائمی دارند مثل بیمارستان بهترین گزینه برای انتخاب هستند.
 5. در تولید پلی وود از موادی استفاده می شود که سبب آهسته شدن روند سوختن می شود. از این رو میتوان گفت درب های پلی وودی ضدحریق هستند.
 6. به دلیل زیبایی منحصر به فرد این درب ها از آنها معمولا در ساختمان های مسکونی، شرکت ها، رستوران ها، استخرها، هتل ها، سالن های اجتماعات، سینما و … مدرن استفاده می شود.
poly wood door 5

پروژه فردیس کرج