لوگو دکینگ وود
چوب پلاست

چرا استفاده از چوب پلاست در شهرهای شمالی گزینه مناسبی است؟

چوب پلاست در شمال

در شهرهای شمال ایران، فضای داخلی، محوطه خارجی، نمای ویلاها اکثرا از چوب ساخته می شوند.

دلیل استفاده از چوب در شهرهای شمالی(مناطق مرطوب)، ساخت سریع و آسان، زیبایی چوب و حس طبیعی بودن آن است اما استفاده از چوب در کنار زیبایی و باقی مزایا، با معایبی نیز همراه بوده که سبب شده اکثریت به فکر جایگزینی آن با متریالی مشابه بیافتند.

چوب پلاست دکینگ وود متریالی است که از لحاظ ظاهری مشابه چوب بوده اما دیگر مشکلات چوب را به همراه ندارد و از همه مهم تر اینکه در فرایند تولید چوب پلاست یا پلی وود درخت مجددی قطع نمی شود و تنها از پودر چوب های موجود استفاده می شود.

چوب پلاست یا پلی وود که مخفف Wood Plastic Composite می باشد، ترکیبی از گرانول چوب، پلاستیک های نو یا بازیافتی و مواد افزودنی ای مثل رنگ دهنده ها، تثبیت کننده های UV، جفت کننده ها، فوم کننده ها و روان کننده ها می باشند.

پلی وود به علت اینکه در تولید آن از پودر چوب های موجود استفاده می شود، نیازی به قطع مجدد درختان و از بین بردن جنگل ها نیست و یکی از دلایل جایگزینی آن با چوب، همین موضوع اکوفرندلی بودن آن می باشد.

چوب پلاستیک ها نیازی به نگهداری و تعمیر ندارند به همین خاطر هزینه نگهدرای آن در درازمدت برخلاف چوب طبیعی و ترموود که نیاز به رنگ و رزین سالانه دارند، بسیار پایین بوده و در واقع می توان گفت هزینه نگهداری برای آن متحمل نخواهید شد. بنابراین وودپلاست متریالی کاملا مقرون به صرفه می باشد.

این متریال به دلیل اینکه جذب آب بسیار ناچیزی ( یک درصد) دارند، کاملا مناسب استفاده در آب و هوای مرطوب و شرجی مانند آب و هوای شهر گیلان و مازندران و سایر شهرهای شمالی ایران می باشند.

در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته و دچار پوسیدگی نمی شوند.

پلی وود های دکینگ وود مقاومت زیادی در مقابل نفوذ حشرات دارد.

چوب پلاست های دکینگ وود از ایجاد قارچ و کپک ایمن بوده و هیچگونه آثاری از این موارد ذکر شده بر سطح آن ها ظاهر نمی شود.

وودپلاست ها در کل مقاومت بالایی در برابر تمامی عوامل جوی دارند و به مرور زمان دچار پوسیدگی، ترک، از هم گسیختگی، تاب برداشتن و مواردی از این قبیل نمی شوند.

رنگ چوب پلاست های دکینگ وودی که در فضای خارجی قرار می گیرند در اثر نورخورشید پس از گذشت 6 ماه تا یکسال 5 تا 10 درصد تغییر کرده و پس ازآن ثابت می ماند.

این محصول قابلیت استفاده هم در فضای داخل (In door) و هم در فضای خارجی ساختمان ها (Out door) را دارند.

از کاربردهای آن در مناطق شمالی ایران میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

ساخت آلاچیق با استفاده از وودپلاست در پارک ها و فضاهای سبز عمومی، محوطه منازل، ساختمان های اداری، مراکز تجاری و …

ساخت پرگولا با چوب پلاستیک در تمامی فضاهای باز از جمله تراس های بزرگ، باغ، حیاط و …

محوطه سازی یا لنداسکیپ (Landscape) چوب پلاست در فضای باز ویلا، باغ و …

ساخت روف گاردن در بام ساختمان های مسکونی، مراکز تجاری، اداری و …

ساخت کلبه های چوب پلاستی در جنگل های مناطق شمالی

و …

0 / 5. 0