لوگو دکینگ وود
کفپوش چوب پلاست اطراف استخر

چوب پلاست یا پلی وود

چوب پلاست یا پلی وود (Polywood) با کیفیت اساسا جز متریال های چند سازه ی لوکس به شمار می آید.

مواد اصلی تشکیل دهنده چوب پلاست حدود ۴۵درصد پودر یا گرانول چوب، ۴۵درصد پلیمر، ۱۰درصد افزودنی و پایدار کننده های مختلف می باشد. (میزان هرکدام ازاین مواد با توجه به نوع کاربری در پروفیل های مختلف متفاوت می باشد)

تفکیک هر یک از بخش های سازنده چوب پلاست (wpc) :

• بخش چوب: شامل پودر خاک اره، فیبر چوب و …
• ترمو پلاستیک ها: اکثرا مواد نو و بازیافتی پلاستیکی مثل پلی اتیلن ها، پلی پروپینیل ها و پلی وینیل کلرایدها که در میان آنها چوب پلاست های پلی اتیلنی رایج تر هستند
• مواد افزودنی: رنگ دهنده ها، جفت کننده ها ، تثبیت کننده های یو وی (UV)، فوم کننده ها و روان کننده ها

انتخاب صحیح نوع پودر چوب و نوع پلیمر مصرفی در تولید این متریال بسیار مهم می باشد. (بطور مثال برای پروفیل هایی که به عنوان کفپوش چوب پلاست استفاده می شود و اصطلاحا به آنها دک سنگین یا فوق سنگین گفته می شود، حتما باید پودرچوب درخت های با تراکم و مقاومت فشاری بالاتری نسبت به چوب پلاست های استفاده شده به عنوان تایل و یا دیوارپوش را انتخاب نمود.

متاسفانه برخی شرکت ها و کارگاه های متفرقه به صرف ارزان سازی چوب پلاست اقدام به استفاده از ضایعات پودر چوب و یا ضایعات پلیمر(و یا هردو) در تولید این متریال می نمایند که معمولا برای این متریال ارزان قیمت هیچ ضمانتی مبنی بر دوام و ماندگاری وجود ندارد و در صورت استفاده، مجبور به تعویض آن در مدت کوتاهی خواهید شد که این مسئله هزینه های گزافی را برای شما در بر خواهد داشت.

این ارزان سازی در اثر استفاده از متریال بی کیفیت و ضایعاتی در ساخت چوب پلاستیک، منجر به تضییع حق مصرف کنندگان و به مرور زمان منفی شدن ذهن مردم نسبت به این متریال لوکس خواهد شد.
لذا به جد توصیه میگردد قبل از خرید چوب پلاست حتما درمورد مواد تشکیل دهنده چوب پلاستی که قصد خرید آن را دارید تحقیقات جامع به عمل آوردید تا خدایی نکرده با انتخاب محصول بی کیفیت پروژه شما دچار آسیب نگردد.
ما در دکینگ وود بر این باوریم که حق کاملا طبیعی شما عزیزان می باشد که به ازای هزینه ایی که پرداخت می کنید چوب پلاست باکیفیت تهیه نمایید و با یک انتخاب اشتباه متحمل هزینه های مالی و اعتباری جبران ناپذیر نشوید.
مهمترین مواردی که در انتخاب چوب پلاست باید به آنها دقت نمود:
1- بررسی مواد تشکیل دهنده چوب پلاست و حصول اطمینان از عدم استفاده از ضایعات در فرایند تولید این متریال توسط شرکت تولید کننده.
2-برش طولی چوب پلاست در چوب پلاست های بی کیفییت بسیار سخت می باشد و درصورت برش طولی این پروفیل ها احتمال اسیب دیدگی چوب پلاست بسیار بالا می باشد.
3-مقایسه قیمتی چوب پلاست ها( قاعدتا وقتی 3یا4شرکت تولید چوب پلاست از نظر قیمتی اختلاف خاصی باهم ندارند ولیکن یک شرکت اختلاف قیمت چشمگیر با سایر تولید کنندگان دارد باید به کیفیت چوب پلاست شک نموده و با دقت عمل بیشتری نسبت به تهیه متریال چوب پلاست اقدام نمود)
4-مقایسه شکل ظاهری چوب پلاست های دو یا چند شرکت با همدیگر از نزدیک ( بسیاری مواقع با مقایسه حتی شکل ظاهری پروفیل های بی کیفیت با چوب پلاست های دکینگ وود به راحتی میتوان تفاوت کیفیت آنها را مشاهده نمود)

شرکت دکینگ وود به شما اطمینان خاطر میدهد که با کیفیت ترین چوب پلاست راتولید و به شما عرضه نموده و شما عزیزان می توایند از 0تا100پروژه های خود را شامل طراحی دوبعدی و سه بعدی (توسط آتلیه تخصصی طراحی دکینگ وود) انتخاب صحیح پروفیل با مشورت با متخصصین بخش فروش و پشتیبانی دکینگ وود، نصب و اجرای صحیح و اصولی و درنهایت خدمات پس از فروش حرفه ایی با اطمینان خاطر به این شرکت واگذار نمایید.

0 / 5. 0